Our Journal

Hayır Denilmeyen Lezzet Ekler !

Tags :

İster çayın, ister kahvenin yanında, isterseniz de tek başına tüketebileceğiniz bir tatlı olan Ekler, Türk mutfağında uzun yıllardır varlığını sürdüren nadide lezzetlerden biri. İçi krema, dışı çikolata kaplı olan bu tatlı, 7’den 70’e herkes tarafından sevilerek tüketiliyor. Davetlerin, 5 çaylarının, organizasyonların vazgeçilmez lezzetlerinden biri olan Ekler, sofralardaki yerini almaya ve yüzlerde gülümsetme yaratmaya devam ediyor. Bugün bu tatlının en güzel örnekleri Nazar Pastanesi tarafından üretiliyor ve her gün taze olarak servis ediliyor.

Bir Ekler, İyi Gider!

Ekler, ister ofiste, ister misafirlerinizi ağırladığınız güzel bir günde ikramlık olarak servis edebileceğiniz bir tatlı. Çay ve kahve eşliğinde keyifle tüketilebilen bu tatlı, günlük hayatınız içerisinde ağzınızı tatlandırmak için de ideal bir ürün. Sanıyoruz ki günün herhangi bir saatinde, herhangi bir ortamda gerçekleşen bir ekler ikramına kimse hayır diyemez!

Ekler, Fransız kökenli olduğu düşünülen bir tatlı olsa da, aslında Türkiye’ye özgü lezzetlerden biri olarak değerlendirilebilir. Çünkü çok uzun yıllardır Türk mutfağındaki tatlı seçenekleri arasında kendisini hep var etmiş ve bugün de en çok tercih edilen tatlılardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Çay ve kahveyle şenlenen sofraların, bitmek tükenmek bilmeyen sohbetlerin tatlı bir eşlikçisi olarak her zaman kendini hatırlatıyor. Bugün Nazar Pastanesi’nin günlük ve taze üretimiyle servis tepsilerindeki yerini alıyor.